KDO JSEM?

Mé jméno je Renáta Botošová. 
Po maturitě jsem se rozhodla vydat cestou podnikatelskou a rozjela jsem od té doby několik odvětví včetně Fitness & Indoor cyclingu, kde jsem působila nejdéle ze všech oborů a to přes 7 let.

Založila jsem si také cestovní agenturu a tady mi začala tato práce pomalu určovat směr, aniž bych to tušila – fotografie. 
Znáte to, ne vždy dostanete do ruky “dobrý” pracovní materiál. A jelikož jsem v tomto detailista, upravovala jsem je, ať vypadají “šťavnatě”.

Zlom v roce 2016

Stala jsem se šťastnou mámou.
A najednou jsem cítila obrovskou touhu po tom, mít fotografie své dcery na kvalitní a profesionální úrovni. Dárkem jsem dostala od svého přítele Pentax K3 a začala se pomalu učit.

Od porodu mě ovšem provázely velké problémy s páteří a v červnu 2018 jsem podstoupila hodně těžkou operaci, která mě “vyřadila z provozu” na téměř rok.
 Nastalo období “temna”. 
A tak, jako málokterá žena jsem se nevzdala a šla si za tím, co chci. A to hlavně díky obrovské podpory mého muže a mé rodiny.

Navštívila jsem několik kurzů (některé i 2x …), workshopů, přečetla pár knih, zkoukla hodně tutoriálů a učila jsem se fotit.

"Omezeni jsme jen svou vlastní fantazií."

JDE SE SELEKTOVAT.
Fotila jsem vše možné. Děti, svatby, firmy a podnikatele, rodiny, akce, auta, interiéry, produkty, modelky a modely, páry, těhulky, miminka, glamour, akty atd.
Nakonec jsem se ale rozhodla pro to, co mě baví fotit nejvíce. 


Firmy.
Naplňuje mě nejen samotné focení, ale i když pracuji s těmito lidmi dále. Konzultuji s nimi jejich propagaci. Dodávám své nápady, tipy, rady a zviditelňuji je i svou reklamou a navzájem se doporučujeme dál. Vytvářím různé promo projekty a neustále posouvám své hranice. Těším se na váš projekt.

Svatby.
Každá svatba je výzva. Baví mě ta rozmanitost a akčnost celého dne. Sice domů večer padám šipkou do postele, ale vždy to stojí za to. Od příprav po večerní zábavu. Fotím, fotím, vymýšlím, hraju si, dodávám nápady a pomáhám svatebčanům doplnit fajn atmosféru dne 🙂 Fotky pak projdou plnou postprodukcí, což jsou hodiny a hodiny času. Těším se na tu vaši. 

Páry.
Zachytit momenty lásky mě také velmi baví. Zvlášť, když jsou ty páry pohodoví lidé. S tím souvisí i těhotenské focení. Vždyť zachycuji budoucí maminku. Bříško, ve kterém roste nový člověk. Takže na fotce není 1 ale rovnou 2 v jednom 🙂 

Zároveň u toho všeho jsem se rozhodla předat své know-how dál. Učím vše okolo postprodukce fotografií (Photoshop, Lighroom, Camera Raw, Sdílení) + grafický design. A to jak hromadně ve skupinách, tak individuálně.

 

Pro techniky a zvědavce


Čím fotím? 

Na začátku všeho byl Pentax K3.
Poté změna na Canon EOS 80D se kterým jsem udělala nejvíc parády a pořídila si docela hodně různých skel + druhé tělo.
 Tento rok 2020 jsem si pořídila Sony A7 III a zdá se, že budeme velice dobří kamarádi.
Zároveň jsem si ponechala jedno tělo CANON 80D, ale uvidíme na jak dlouho. 
SONY mě totiž baví. Hodně.

V listopadu 2019 jsem si otevřela svůj vlastní fotoateliér, kde mimo jiné pořádám Workshopy a TISKNU fotografie na plotru (tzn. i velkoformát).

Závěrem

 

Mám toho docela dost, co vám mohu nabídnout. Vyzkoušejte mě a uvidíte.

A když zamnou přijdete, že chcete vyfotit děti, rodinu, interiéry nebo rodinnou akci, neřeknu vám ne! 🙂 Naopak.

Budu se snažit, aby vás focení se mnou bavilo. Aby se vám fotografie líbily a byli jste spokojeni.
 Jsem úplně normální, ukecaná ženská a když vidím, že vám někde “něco” trčí, řeknu vám to.

P.S. A nejen ženám 🙂 

Těším se na vás. Vaše Renei – Renáta Botošová